Turośń Kościelna

Gmina Turośń Kościelna

Gmina Turośń Kościelna znajduje się w województwie podlaskim (sieć osadniczą gminy tworzy 35 miejscowości wiejskich, wchodzących w skład 34 sołectw) i bezpośrednio sąsiaduje z największym miastem regionu Białymstokiem. Sprzyja to rozwojowi turystyki, a także rozwojowi wartościowych i cennych terenów pod zabudowę mieszkaniową i inwestycje. Około 30% powierzchni gminy znajduje się w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego oraz jego otuliny.

Turośń 4Tereny te są stworzone dla zwolenników turystyki aktywnej w wielu jej formach: pieszej, rowerowej, wodnej, konnej. Amatorzy pieszych wycieczek mogą wędrować licznymi, dobrze oznakowanymi szlakami turystycznymi. Rozlewiska i liczne odnogi rzeki Narew tworzą doskonałe warunki do przyjemnego spędzania nad wodą. Są tu również idealne miejsca do uprawiania wędkarstwa i sportów wodnych, spływów kajakowych i przejażdżek łódkami. Bliskie sąsiedztwo lasów to raj dla spacerowiczów i zbieraczy runa leśnego. Amatorzy turystyki konnej mogą tu zażywać przejażdżek latem bryczką, zimą zaś saniami.
 Naszą gminę upodobali sobie również białostoccy motolotniarze. W Turośni Kościelnej znajduje się lotnisko dla motolotni i samolotów ultralekkich Towarzystwa Lotniczego Białystok. W Turośni Kościelenej powstaje zalew retencyjny z funkcją rekreacyjną. Jest tu także jeden z najlepiej w kraju wyprofilowanych skate- parków  z plenerową siłownia i placem zabaw.

Statystyczny portret Gminy

Odwiedź stronę gminy

Kontakt

Biuro Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego

ul. Mickiewicza 74 lok. 6 
15-232 Białystok
tel./fax  85 661 15 38

biuro@bof.org.pl