Stowarzyszenie BOF na wizycie studyjnej w Danii w ramach projektu „Mamy przestrzeń dla OZE”.

W dniach 19–23 maja 2024 roku mieliśmy okazję poznać duńskie rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego ciepłownictwa.

Wiatraki i panele fotowoltaiczne na polu

Po inspirującej wizycie studyjnej we Francji kontynuujemy międzynarodową wymianę doświadczeń – tym razem w Danii. W dniach 19–23 maja 2024 roku mieliśmy okazję poznać duńskie rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii i zrównoważonego ciepłownictwa.

Zwiedziliśmy m.in. oczyszczalnię ścieków w Aarhus produkującą biogaz i energię elektryczną, biogazownie Thorsø i Viftrup zasilające lokalne sieci, a także nowoczesne ciepłownie w Lem i Hvide Sande, wykorzystujące pompy ciepła, energię słoneczną, biomasę i wiatraki.

Odwiedziliśmy gminę Ringkøbing-Skjern – lidera w rozwoju OZE w Danii, a także energetyczne parki słoneczne i wiatrowe w Hjortmose i Ølsted.

Dziękujemy za inspirującą wymianę doświadczeń! Wracamy z nową energią i pomysłami na dalsze działania w Polsce.

Wizyta była częścią projektu „Mamy przestrzeń dla OZE”, który jest sfinansowany przez Unię Europejską w ramach REPowerEU – komponent G.1.1.4 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: „Wsparcie dla instytucji wdrażających reformy i inwestycje” – umowa nr G8G-4/2024.

#BOF #Dania #EnergiaOdnawialna #Biogaz #Ciepłownictwo #ZrównoważonyRozwój #REPowerEU #KPO

Powrót na początek strony