Deklaracja dostępności
Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy serwisu internetowego Stowarzyszenie BOF.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Katarzyna Jarosz — mailowo biuro@bof.org.pl lub telefonicznie 85 6611538.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Nazwa organu odwoławczego:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt biuro@bof.org.pl, numer telefonu 85 661 15 38.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Każda osoba ze szczególnymi potrzebami, która w Biurze Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego będzie chciała załatwić sprawę i będzie potrzebować wsparcia może się kontaktować z pracownikiem/ pracownicą sekretariatu. Można to zrobić przez e-mail: biuro@bof.org.pl, tel. 85 661 15 38. W biurze Stowarzyszenia nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego.
Biuro Zarządu Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego znajduje się w budynku przyul. Mickiewicza 74, 15-232 Białystok. Jest to budynek 4 kondygnacyjny. Budynek jest dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami i czytelnie oznakowany. Biuro Zarządu Stowarzyszenia mieści się na drugim piętrze w lokalu pod numerem 6. Drzwi do biura otwiera się poprzez naciśnięcie klamki.
Do Biura można dojechać samochodem lub komunikacją miejską. Trasa od przystanków do wejścia wynosi mniej niż czterysta metrów i brak na niej miejsca odpoczynku. Nie wyznaczono preferowanych ścieżek dojścia. Trasa prowadzi przez ciągi piesze i pieszo-jezdne.
Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla osób mających kłopoty z wchodzeniem lub poruszających się na wózku inwalidzkim. Podjazd znajduje się przy schodach po prawej ich stronie.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome czy słabowidzące. Na wejściu znajdują się przeszkolone drzwi, które otwierają się automatycznie.
Po wejściu do budynku na wprost znajdują się schody z poręczą. Na klatce schodowej początek i koniec biegu schodów nie został oznaczony kontrastowym kolorem.
Po prawej stronie znajduje się winda. Z windy może korzystać osoba poruszająca się na wózku. Jest wyposażona w sygnały dźwiękowe. Panel przycisków w kabinie znajduje się po prawej stronie na wysokości około jednego metra odległości od podłogi. Przyciski są podświetlone oraz oznaczone alfabetem Braille'a. Na tylnej ścianie zamontowane jest lustro na całej wysokości kabiny. Drzwi windy otwierają się automatycznie.
Na każdej kondygnacji budynku znajdują się toalety dostosowane dla osób z dysfunkcją ruchu z odpowiednią przestrzenią manewrową.
Do budynku i wszystkich pomieszczeń w lokalu Biura można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W Biurze Stowarzyszenia nie jest dostępna pętla indukcyjna.
Oświetlenie w częściach wspólnych budynku (klatka schodowa i toalety) włącza się automatycznie.
Z tyłu budynku znajduje się parking ogólnodostępny. Wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Deklarację sporządzono w dniu 04.12.2024 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracowników Biura Stowarzyszenia.